W siedzibie PZL (Polskie zakłady lotnicze) w Mielcu została podpisana umowa na zakup śmigłowców wielozadaniowych które mają służyć polskiej Policji.
W tym wydarzeniu wziął udział minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, komendant główny Policji Jarosław Szymczyk oraz prezes zarządu PZL w Mielcu Janusz Zakręcki.

Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych Joachima Brudzińskiego podpisał umowę na zakup dwóch nowoczesnych śmigłowców S-70i Black Hawk. Maszyny mają być wykorzystywane do działań operacyjno-desantowych. To już kolejna inwestycja realizowana w ramach Programu modernizacji służb mundurowych.

Umowa została zawarta w Mielcu z Polskimi Zakładami Lotniczymi Sp. z o. o. To właśnie tam powstaje śmigłowiec S-70i Black Hawk, który będzie służył w Policji. Transakcja obejmuje nie tylko sam zakup maszyn, ale także szerokie szkolenie personelu naziemnego i pilotów, a także wsparcie serwisowe w pierwszym okresie użytkowania. Oba śmigłowce zostaną dostarczone do końca tego roku.

Na ten moment Policja używa 11 śmigłowców: transportowych, wielozadaniowych, patrolowo-obserwacyjnych. Najmłodszy policyjny śmigłowiec ma 13 lat, a najstarszy 47. Koszty utrzymania najstarszych maszyn przekracza granice opłacalności, a do tego śmigłowce odbiegaja od obecnych standardów bezpieczeństwa policjantów i możliwości transportowo-bojowych.

Śmigłowce S-70i Black Hawk będą wykorzystywane do działań realizowanych przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Od sprawności i wyszkolenia komandosów i możliwości technicznych śmigłowców zależy ludzkie życie i zdrowie oraz powodzenie podejmowanych działań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj